Senior Buyer

Candidatul ideal

Ești un bun negociator, ai experiență în derularea proceselor de achiziții, ești o persoană creativa, energică și hotărâtă? Hai în echipa SomProduct!

Cerințe

Cunoștințe și abilități:

Studii superioare în domeniul economic, administrativ sau tehnic;

Cunoștințe relevante în desfășurarea activităților de cumpărare;

Experiență în achiziții constituie avantaj;

Abilitatea de a lucra în echipă;

Capacitate de planificare, organizare și prioritizare;

Cunoștințe foarte bune de limba engleză (scris și vorbit);

Experiență în utilizarea Excel la nivel avansat;

Perseverență, atenție la detalii și adaptabilitate.

Descrierea postului

Menține și dezvoltă bune relații de colaborare cu partenerii și furnizorii existenți;

Plasează și monitorizează comenzile de produse către furnizorii alocați până la momentul livrării;

Comunică cu furnizorii pentru a obține informații despre produse, disponibilitate și termene de livrare;

Negociază periodic termenii contractuali cu furnizorii;

Reprezintă interfața cu furnizorii pentru a asigura atât livrările cât și obținerea unui preț de achiziție cât mai bun;

Furnizează actualizări și rapoarte atunci când este necesar;

Contactează furnizorii pentru a rezolva problemele legate de preț, calitate, livrare sau factură;

Menține legătura cu departamentele implicate și informează despre disponibilitatea produselor în stoc;

Participă activ în dezvoltarea proceselor de achiziții existente și optimizarea costurilor.

Despre Noi

SomProduct este unul dintre cei mai mari retaileri de pe piața de Home&Deco din România.

Povestea noastră începe în anul 1995 cu deschiderea fabricii de saltele manufacturate de la Baia Mare. Tradiția a mers mai departe în toți acești ani, păstrând calitatea și confortul, dar aducând totodată noutăți și varietate.

În toți acești ani SomProduct a fost primit în casele a milioane de clienți. A venit momentul să vă invităm la rândul nostru în Showroom-urile tematice intitulate,"În lumea somnului”. Vă așteptăm să facem cunoștință în unul din showroom-urile noastre din București, Brașov, Cluj Napoca, Baia Mare sau Ungaria.

Echipa noastră este formată din persoane tinere și motivate, unite din pasiunea pentru mobilă și home design. Devizia echipei SomProduct fiind de a trata clientul așa cum am dori să fim tratați fiecare dintre noi.

Descoperă povestea noastră și fii parte din ea!

Aplică acum dacă ești interesat de acest post!

Completează-ți detaliile

CV

Scrisoare de intenție Opțional

Prin aplicarea la acest post, sunteți de acord cu Termenii și Condițiile și cu Prelucrarea Datelor Personale

Divizie

Achiziții

Locație

Baia Mare

Nivel de carieră

Mid-Level (2-5 ani)

Senior-Level (>5 ani)

Educație

Studii liceale

Studii universitare

Tip

Full Time

De ce SomProduct?

Creștere rapidă

Cultură prietenoasă

Oportunități de carieră

Extindere internațională